Looduskaunid kohad Hiiumaal

Kaibaldi liivik

Sääretirp

Sääretirpi kutsutakse hellitavalt Hiiumaa üheks kauneimaks paigaks ja seda muidugi põhjusega. Sääretirp on nagu üks eriline tee keset merd, tegemist on umbes 2 kilomeetri pikkuse kiviklibuse merre lookleva maaninaga, mida mööda on võimalik jalutada ja imelist vaadet nautida. Seal kasvab rohkelt kadakaid, kibuvitsu ja magesõstraid. Tegemist on kohaga, mida tuleks kindlasti Hiiumaal olles külastada!

sääretirp hiiumaa

Kaibaldi liivik

Üks erilisemaid paiku Hiiumaal on Kaibaldi liivik, mis on Eesti suurim ja mida tegelikult kutsutakse ka Hiiumaa kõrbeks. Nimelt ootab avastamist Pihla-Kaibaldi looduskaitsealal, kauni männimetsa keskel asuv poolkuu kujuline lahtiste liivadega väli. Huvitav on teada, et ligi 12 hektari suurune liivik ei ole tekkinud looduslikult, vaid II maailmasõja ajal metsapõlengute ning hilisema tankide harjutusväljakuna kasutamise tulemusel.

Kaibaldi liivik

Tahkuna tuletorn

Tahkuna tuletorn asub Hiiumaa põhjatipus, see projekteeriti juba 19. sajandil maailmakuulsa inseneri Gustave Eiffeli enese büroos. Tuletorni otsa on võimalik ronida, sealt avaneb ka imeline vaade! Lisaks tuletorni külastamisele tasub Tahkunas ette võtta avastusretki rannikule, künklikule metsamaastikule või militaarobjektidele. Avastusretki lihtsustavad rannikul paiknevad audiopingid, mis nutiseadme abil jutustavad nii tuletornist, loodusest ja ajaloost. Esimese pink asub kohe tuletorni juurest, järgmised kaks leiad mööda rannikut idapoole jalutades.

tahkuna tuletorn

Orjaku õpperada

Hiiumaal on mitu ilusat õpperada, Orjaku on üks neist. Eriliseks teeb Orjaku õpperada võimalus vaatlustornist veelinde näha, mis on põnev elamus nii suurtele kui väikestele. Õpperada kulgeb põhiliselt Käina lahe kaldal ning rajalt avaneb vaade nii Käina kui Jausa lahele, kust saab jälgida lindude tegevust ja nende rännet. Käina lahe linnustik, kuhu kuulub ligi 192 liiki, on huvitav ja liigirikas. Sügisel peatub lahel 10-15 tuhat vee- ja rannikulindu. Rada koosneb pikemast Orjaku (3 km) ja lühemast Roostikuringist (0,7 km).

Orjaku õpperada

Lavendlitalu

Hiiumaal asub lähikonna suurim lavendlitalu Hautselja talus, arvatavasti on see põhjapoolseim lavendlitalu maailmas. Eesti 100-ndal juubeliaastal istutasid Hautselja talu omanikud koos sõprade ja abilistega 20 000 (10 000 Lavendula ‘Munstead’ ja 10 000 Lavendula ‘Hidcote’) lavendlitaime, pea hektarile kiviklibusele pinnasele. Tänaseks on lavendlipõld juba arvestatava suurusega, õitsemishooaeg kestab umbes juuni lõpust kuni juuli lõpuni. Lavendlitalus saad lisaks niisama lavendlite imetlemisele osaleda töötubades ja soetada värskest lavendlist tehtud tooteid. Kindlasti tasub Lavendlitalu külastada Avatud talude päeval, mis toimub tavaliselt suve keskpaigas.

lavendlitalu

Jaga

Järgmised

roadtrip ringreis hiiumaal

Ringreis Hiiumaal

Hiiumaa on parajalt suur, et avastamist jätkub palju, aga seejuures parajalt väike, et saarele ühe päevaga tiir peale teha! Jagame Sulle mõned soovitused, mida saarele

söögikohad hiiumaal

Maitsete rännak Hiiumaal

Maitsete rännak Hiiumaal 1. Kalana ÄÄR Kalana ÄÄRe näol on tegemist uue tulijaga, rannarestoran avati alles sellel suvel. Nagu nimigi ütleb, asub restoran Kalanas (mis

Kuidas tulla Puumetsa puhkemajja?

Hiiumaa on perfektne paik aja mahavõtmiseks ning lihtsalt olemise taasavastamiseks. Paradiisisaar loob ideaalsed tingimused enda täielikuks väljalülitamiseks, unusta argimured ja ela loodusega ühes rütmis!  

Mida teha Hiiumaal?

  Hiiumaad võib õigustatult kutsuda Eesti oma paradiisisaareks – avastamist ning looduskauneid kohti on saarel palju. Et Sul oleks lihtsam valikut teha, anname omalt poolt

Kontakteeru