Maitsete rännak Hiiumaal

söögikohad hiiumaal

Maitsete rännak Hiiumaal

1. Kalana ÄÄR

Kalana ÄÄRe näol on tegemist uue tulijaga, rannarestoran avati alles sellel suvel. Nagu nimigi ütleb, asub restoran Kalanas (mis asub vaid jalutuskäigu kaugusel Puumetsast!) ning ütleme nii, et ÄÄR sobitub Kalana atmosfääri ideaalselt. ÄÄR toob kokku need, kes otsivad kõrgemaid laineid ja teravamaid maitseid. Need, kes tahavad, et loojangud kestaksid kauem ja et iga päikesetõus oleks sündmus. ÄÄRes saad süüa nii mereande, pitsat kui ka tiramisut, nende menüü on mõnusalt kaasaegne.

2. UNGRU Resto

Kui Kalana ÄÄR oli uus tegija, siis UNGRU Resto ei vaja paljude jaoks enam tutvustamist. Tegemist on mereäärse restoraniga Hiiumaa põhjakaldal, kus emotsiooni loovad endisaegne tollimaja, Suursadama õhustik ning kõige võimsamalt suurepärane toit ja teenindus. UNGRU kvaliteeti kinnitab ka koht White Guide’is (https://flavoursofestonia.com/restaurants/ungru-resto-ja-kulalismaja-2/). Põimides Hiiumaa traditsioonilisi maitseid ja tooraineid modernse köögi võtetega, pakub Ungru midagi erilist, ent samas lihtsat ja hingelähedast – just nagu elu siin saarel.

3. Kohvik RUUDI

Elamuskeskus Tuuletornis asuv kohvik RUUDI võlub oma lihtsusega. Nagu nad ise ütlevad, on RUUDIs toit  aus, lihtne. Tooraine kohalik. Seltskond vinge. Veidi gurmeed, veidi salapärast ja kindlasti saarepärast. Tõeliselt mõnus koht, kuhu tulla, kus olla. Eriti tore on see, et RUUDI menüüs on maitsvat valikut kogu perele.

4. Resto „Kuur“

Resto Kuur asub Kärdla sadamas ning nende sööke saab nautida päikselisel suveterrassil. Kui sul tuleb saarel olles värskete austrite isu, siis soovitame sammud Kuuri poole seada – nemad juba teavad, kuidas neid serveerida ning milline šampanja nende kõrvale valida. Kuna Kuur serveerib vaid värskeid austreid, siis soovitame enne külastust nendega ühendust võtta, et just sel päeval külastus broneerida. Samas, kui austrid ei ole Sinu eelistus, siis leiad Kuuri laiast menüüst kindlasti endale midagi meelepärast!

5. iiU MEKK

iiU MEKK on uus resto Orjaku vanas sadamahoones, mis on enamat kui lihtsalt suvine restoran. iiUMekis usutakse, et toit ja elu ei pea olema keerulised ja seetõttu soovivad nad tuua lauale brutaalselt ausad maitsed ja pakkuda hiidlastele omast külalislahkust – saame kinnitada, et neil tuleb see imehästi välja! Toit on siin südamega tehtud ja imemaitsev. Ja mis on eriti äge, Orjaku sadamas toimuvaid suvekontserte on võimalik nende restos nautida!

Jaga

Järgmised

roadtrip ringreis hiiumaal

Ringreis Hiiumaal

Hiiumaa on parajalt suur, et avastamist jätkub palju, aga seejuures parajalt väike, et saarele ühe päevaga tiir peale teha! Jagame Sulle mõned soovitused, mida saarele

Kaibaldi liivik

Looduskaunid kohad Hiiumaal

Sääretirp Sääretirpi kutsutakse hellitavalt Hiiumaa üheks kauneimaks paigaks ja seda muidugi põhjusega. Sääretirp on nagu üks eriline tee keset merd, tegemist on umbes 2 kilomeetri

Kuidas tulla Puumetsa puhkemajja?

Hiiumaa on perfektne paik aja mahavõtmiseks ning lihtsalt olemise taasavastamiseks. Paradiisisaar loob ideaalsed tingimused enda täielikuks väljalülitamiseks, unusta argimured ja ela loodusega ühes rütmis!  

Mida teha Hiiumaal?

  Hiiumaad võib õigustatult kutsuda Eesti oma paradiisisaareks – avastamist ning looduskauneid kohti on saarel palju. Et Sul oleks lihtsam valikut teha, anname omalt poolt

Kontakteeru