Mida teha Hiiumaal?

mida teha hiiumaal

 

Hiiumaad võib õigustatult kutsuda Eesti oma paradiisisaareks – avastamist ning looduskauneid kohti on saarel palju. Et Sul oleks lihtsam valikut teha, anname omalt poolt mõned soovitused, mida võiks saarel olles külastada:

  1. Kõpu looduskaitseala ja tuletorn – Mis siis ikkagi selle Kõpu tuletorni nii eriliseks teeb? Vastuseid on mitu, alustades asjaolust, et Kõpu tuletorn on vanim tuletorn Baltikumis (valmimisaastaks loetakse aastat 1531) ning lõpetades asjaoluga, et väidetavalt on see maailmas vanuselt teine või kolmas tuletorn, mille tipus on tuli pidevalt põlenud. Ilmselt ka nendel põhjustel kuulub Kõpu tuletorn IALA (Rahvusvaheline Tuletorniadministratsioonide Liit) andmetel maailma TOP 100 silmapaistvama ja erilisema tuletorni hulka. Kaunite vaadetega Kõpu looduskaitseala asub Puumetsa puhkemajast lühikese jalutuskäigu kaugusel, tuletorn ise jääb vähem kui 10-minutilise autosõidu kaugusele.
  2. Hiiumaa Eiffel – jah, kuulsid õigesti, Hiiumaal on oma Eiffeli torn, täpsemalt originaali puidust koopia, mille kõrgus on 1/10 Pariisis asuvast Eiffeli tornist. Torni otsa ronimine on omaette kogemus, selle otsast avaneb imeline vaade Hiiumaa loodusele! Tasub teada, et samas pargis on ka teisi atraktsioone, mida külastada.
  3. Kärdla ja seal asuv meteoriidikraatri mudelväljak – Ilmselt satud sa Hiiumaal puhates vähemalt korra Kärdlasse jalutama ning kui oled kesklinnale tiiru peale teinud, siis meie soovitame läbi põigata ainulaadselt meteoriidikraatri mudelväljakult, mis võlub oma müstilise olemusega. Nimelt tekkis Hiiumaale rohkem kui 450 miljonit aastat tagasi ligi 4-kilomeetrilise läbimõõduga meteoriidikraater, mis erinevate loodusprotsesside mõjutusel on muutunud looduses raskesti märgatavaks. Nutikad hiidlased on rajanud aga sajakordse vähendusega kraatri mudelväljaku, mis annab ruumiliselt tajutava pildi Kärdla kraatri suurusest ja proportsioonidest.
  4. Paradiisirand Kalanas – See rand on kaardile märgitud kui „Paradiisirand“ ja seda põhjusega – Hiiumaa läänepoolses tipus asuvas Kalana rannas on kuldkollane liiv, helesinine vesi ja palju privaatust, mis tekitab tunde nagu oleksid justkui maailma lõpus. Lisaks on Kalana oma lainete tõttu ka surfarite lemmikrannaks. Ja mis kõige parem – Paradiisirand asub Puumetsast vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. PS! Päikseloojangud Kalana ranna kaldal on lihtsalt maagilised!
  5. Elamuskeskus Tuuletorn – Hiiumaa on pidevalt arenev ning 2020. aastal avati elamuskeskus Tuuletorn, mille kuuel korrusel saab kogeda Hiiumaa ilu ja erilisust omal nahal, alustades veealuse Hiiumaaga keldrikorrusel, lõpetades taevase ja tuulise Hiiumaaga. Elamuskeskuses on tegevust kogu perele, lisaks näituse osale on Tuuletornis näiteks Baltikumi kõrgeim sise-ronimissein. Pärast Tuuletorni külastust soovitame maha istuda samas majas asuvas kohvikus RUUDI, mis on üks Hiiumaa mõnusamaid modernseid kohvikuid!

 

Jaga

Järgmised

roadtrip ringreis hiiumaal

Ringreis Hiiumaal

Hiiumaa on parajalt suur, et avastamist jätkub palju, aga seejuures parajalt väike, et saarele ühe päevaga tiir peale teha! Jagame Sulle mõned soovitused, mida saarele

Kaibaldi liivik

Looduskaunid kohad Hiiumaal

Sääretirp Sääretirpi kutsutakse hellitavalt Hiiumaa üheks kauneimaks paigaks ja seda muidugi põhjusega. Sääretirp on nagu üks eriline tee keset merd, tegemist on umbes 2 kilomeetri

söögikohad hiiumaal

Maitsete rännak Hiiumaal

Maitsete rännak Hiiumaal 1. Kalana ÄÄR Kalana ÄÄRe näol on tegemist uue tulijaga, rannarestoran avati alles sellel suvel. Nagu nimigi ütleb, asub restoran Kalanas (mis

Kuidas tulla Puumetsa puhkemajja?

Hiiumaa on perfektne paik aja mahavõtmiseks ning lihtsalt olemise taasavastamiseks. Paradiisisaar loob ideaalsed tingimused enda täielikuks väljalülitamiseks, unusta argimured ja ela loodusega ühes rütmis!  

Kontakteeru